Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Növekszik az Alteo

Nagyobb árbevétel mellett kisebb adózott nyereséggel zárta az Alteo 2016 első félévét, mint a tavalyit; a villamosenergia-szolgáltató csoport tavaly májusban vásárolta meg a Sinergy Kft.-t, így a forgalom most közel 68 százalékkal, 6,8 milliárd forintra bővült. A Budapesti Értéktőzsdén szereplő cég megháromszorozta a befektetők által leginkább figyelt, EBITDA szerinti eredményét, ami így meghaladta az 1,6 miliárdot.

A hő- és villamosenergia-termelő üzletág jól teljesített, de a villamos energia kötelező átvételi rendszerben (KÁT) értékesítő erőművek teljesítménye – a kedvezőtlenebb időjárási viszonyok miatt – csökkent. Az Alteo szélerőművei 13 százalékkal kevesebb energiát termeltek, a depóniagázt hasznosító erőművek gázhozama folyamatosan apadt – főleg az egyik lerakón végzett rekultivációs tevékenység miatt –, a vízi erőművek teljesítménye viszont jelentősen nőtt. A vevői kör bővülésének köszönhetően a cég villamos energiából 14 százalékkal többet értékesített, mint egy évvel korábban, ám az áresés miatt az ebből származó bevétel csak 1 százalékkal gyarapodott.

A társaság szerint javította növekedési kilátásaikat, hogy január 1-jétől kizárólag versenyeztetéses ajánlattételi eljárásban lehet kiosztani megújulóenergia-termeléssel kapcsolatos támogatási jogosultságot. Fontolgatja a cég új ipari ügyfelek megszerzését, valamint főként magyarországi, elsősorban KÁT-os erőművek felvásárlását. Külföldi terjeszkedést sem zár ki, elsősorban a szél- és naperőművek területén, valamint az energiakereskedelemben, illetve a virtuális erőművi szolgáltatások területén. Ha pedig az árak kedvezően változnak, akkor kogenerációs kiserőműveket is vehet.