Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Tízmilliárdokból fejlődik a magyar áram- és gázhálózat

Sok tízmilliárdot költöttek tavaly együtt beruházásokra a hazai áram- és gázelosztó társaságok, amelyek egyaránt lehetséges felvásárlási célpontjai az állami ENKSZ közműholdingnak és a szintén állami MVM energiacsoportnak. Bár a Világgazdaságnak adott válaszaik alapján nem teljes a kép, így is látható, hogy nem álltak le a fejlesztésekkel egy esetleges tulajdonosváltásra készülve.

Igaz, törvény is kötelezi őket arra, hogy eszközeiket bővítsék, és olyan állapotban tartsák, hogy azokkal biztonságos szolgáltatást nyújthassanak. Ám ennél többről van szó. Szolgáltatásminőségi mutatóikat például a kötelező szintnél is jobban javítják.

Az egyik ilyen mutató, hogy egy fogyasztójuk évente átlagosan mennyi ideig marad áram nélkül. Az EDF Démásznál e szám például 2007-ben még 129 perc volt, tavaly már csak 77 perc, holott a szabályozó hatóság 96 percet vár el, illetve ennyit tolerál. A társaság hosszú távú gondolkodására utal az is, hogy olyan fejlesztésekre is költ, amelyeknek köszönhetően hálózata alkalmas lehet későbbi nagyobb terhelésekre is. Készül a cég „külső támadások” (hó, villámcsapás, gallyazás) stb. miatti veszélyhelyzetek elhárítására is.

Az Elmű-ÉMÁSZ áramkimaradási mutatója javult, nála is egyre gyorsabban hárítják el az üzemzavarokat. A csoport „évente több tízmilliárd forintban” jelölte meg lapunknak hálózati beruházásai nagyságát. Az E.On már az egymás utáni negyedik évben költ hatalmas összegeket a hálózatára, és – a Tigázhoz és más szolgáltatókhoz hasonlóan – sorra köt rá a rendszerükre újabb és újabb településeket, fogyasztókat. Az E.On egyszerre költ áram- és gázhálózatok létesítésére és karbantartására. Ezek együttes nagysága a múlt évben mintegy 65 milliárd forint volt, kétmilliárddal több az előző évinél. A Tigáz 4,5 milliárdot költött beruházásokra, ebből 4,2 milliárdot a gázvezetékeire, meghatározó részben felújításra, kisebb részben új vezeték építésére.

A terjeszkedni készülő Főgáznál is a minőség javításáról tájékoztatták lapunkat: a Főgáz Földgázelosztási Kft. megszerezte az energiairányítási rendszerére vonatkozó ISO tanúsítványt. Az EDF Démász nem közölte, mennyit fordít beruházásokra, de nyilvános adatainak erről árulkodó sorában 2,4 milliárd forint szerepel, a 2015-ben aktivált beruházások mellett pedig 6,9 milliárd.Nem kaptunk számszerű választ az ENKSZ által irányított, országos szolgáltatást nyújtó Főgáztól sem. Leányvállalata, a Főgáz Földgázelosztási Kft. beruházásainak értéke tavaly 4,9 milliárd forinttal emelkedett a közzétett beszámolója szerint. Az Égáz-Dégáz Földgázelosztó viszont közölte, hogy tavaly 802 millió forintból közel 33 kilométer új vezetéket fektetett le, és további 307 milliót fordított hálózata és nyomásszabályozói felújítására. (2014-ben e két tevékenység 404 millió, illetve 282 millió forintjába került.)