Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Új csúcson az áramár Németországban

Látványosan emelkednek az áramárak Európában, párhuzamosan a szén árának erősödésével. Az Európában benchmarknak számító 1 éves német határidős áramár a héten új idei évi csúcsot állított fel.

Szépen emelkednek az áramárak Európában, a térség benchmarkjának számító 1 éves német határidős áramár (zsinóráram) a napokban 27,95 EUR/MWh-ra emelkedett, ami új idei évi csúcsot jelent. Júniusban a német áramárak több mint 4 százalékot emelkedtek, és lassan a negyedik hónapja emelkedik. Ilyen hosszú emelkedő periódust 2007 óta nem láthattunk.

Az áramárak emelkedése a szén árának emelkedésével párhuzamosan történik, ez kereskedők beszámolói szerint a legfontosabb tényező.
2017-es határidőre az európai importált szén ára tonnánként 57 dollár körül mozog, múlt hét péntek óta ezzel már 3 százalék feletti emelkedés látszik. A szénárak múlt héten kerültek ismét 50 dollár fölé, az emelkedést elsősorban a kitermelés csökkentések, a termelés kiesések és a megnövekedett kereslet hajtotta.
A hagyományos áramtermelő erőművek szempontjából a szén és az áramárak egymáshoz képest mért alakulása a meghatározó. Tavaly a német széntüzelésű erőművek jövedelmezőségét jelző "clean dark spread" végig a pozitív tartományban mozgott, míg a gáztüzelésű erőműveknél szinte folyamatosan negatív volt. A szenes erőművek versenyelőnye továbbra is meghatározó.
A német gázos erőművek kilátásai ráadásul a megújuló energia növekvő felhasználása miatt hosszabb távon sem kedvező.