Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Az E.On a végén még kiharcolt egy árcsökkentést

Az év utolsó negyedében a korábbinál 20 százalékkal alacsonyabb tarifát határoz meg az Oroszországból hosszú távú szerződés alapján érkező gáz árképlete, írja a Világgazdaság. A csökkentésről még az E.On Földgáz Trade (EFT) állapodott meg, a lap úgy tudja, a társaság MVM általi átvételének ez is feltétele volt.

A hír egyébként már csak azért is érdekes, mert korábban a kormány egyik legerősebb érve volt arra, hogy miért kell százmilliárdokért megvenni a E.On cégeit, az volt, hogy így majd javul az oroszokkal szemben, és alkudhatunk a gáz árából.

A döntés a beérkező gáz mennyiségének a 60 százalékát érinti, mert a fennmaradó 40 százalékot már két éve olcsóbban kapjuk. A gáztörvény 2011-es módosítása ugyanis előírta, hogy akármilyen áron is jut hozzá az importőr a szénhidrogénhez, annak 40 százalékát az európai versenypiacon mérvadó, hollandiai gáztőzsde, a TTF jegyzésárán kell a hazai egyetemes szolgáltatóknak továbbadnia.

Az árképlet megváltoztatásának másik jelentősége, hogy végleges. Korábban egy-egy letárgyalt diszkont csak egy gázévre (júliustól júliusig) szólt, lejártával pedig újból az eredeti képlet szerinti, ezer köbméterenként akár 500 dollárnál is magasabb ár lépett hatályba. A változtatáshoz szükség volt arra is, hogy az eladó Gazprom Export kész legyen tudomásul venni a magyar kormány rezsicsökkentési törekvéseit, sőt, hajlandó legyen azoknak elé is menni.

A gázárképlet módosításáról még szeptemberben állapodott meg az EFT, a VG szerint már majdani tulajdonosával az MVM-mel egyeztetve. A lap forrása szerint ez is feltétele volt annak, hogy utóbbi az MVM átvegye, és kifizesse a ma már Magyar Gázkereskedő Zrt. néven a csoporthoz tartozó társaságot.