Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Energiahatékonysági járulékot fizethetnek a szolgáltatók

Horváth Attila Imre a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nemrég kinevezett államtitkára a Világgazdaságnak nyilatkozva elmondta, hogy még az idén elkészül az a jogszabálytervezet, ami az EU energiahatékonysági irányelvét átültetve évi 1,5%-os megtakarításra kötelezné a hazai energiaszolgáltatókat 2014 nyarától. A politikus elmondása szerint ez járulék-fizetési kötelezettségként jelentkezhet a hazai szereplők számára. A politikus beszélt arról is, hogy hamarosan elkészül az ország megújulóenergia-térképe.


Horváth Attila Imre, akit a hónap közepén neveztek ki az NFM fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkárának a napilapnak elmondta, hogy még az idén elkészül az EU energiahatékonysági irányelvének implementációját megvalósító jogszabálytervezet. Ennek értelmében az energiatermelőknek és elosztóknak éves szinten az általuk értékesített mennyiség 1,5%-át kell megtakarítanuk. Horváth Attila Imre szerint az ezzel kapcsolatos rendszeren még dolgoznak, de az irányelv átültetése várhatóan árulék-fizetési teherként jelentkezhet majd az érintett cégek számára. Ennek a pénznek egy részéből energiahatékonysági projekteket, például a hálózati és szállítási veszteség csökkentését lehet fedezni.

A megújuló energiaforrásokkal kapcsolatban Horváth Attila Imre úgy fogalmazott, hogy Magyarország jó úton halad a kitűzött célok teljesítése felé. Hamarosan elkészül Magyarország megújulóenergia-térképe, amelyből mindenki számára kiderül, hogy hol milyen beruházásokat érdemes végrehajtani. A tárca még az idén befejezi az Nemzeti Cselekvési Terv felülvizsgálat. A politikus elmondása szerint erre azért volt szükség, mert az előző dokumentum még 2008-2009-es adatokon alapszik, ami által számos technológiai újítást nem tartalmaz. Hozzátette: "Ma már világos, hogy természetes erőforrásainkra kell összpontosítanunk: a biomasszára és a biogázra, valamint a geotermiára és a napenergiára, ilyen sorrendben".

A nemrég kinevezett államtitkára a METÁR kapcsán úgy fogalmazott, hogy a habár folyamatban van az új támogatási rendszer prenotifikácója, de látni kell, hogy van egy olyan uniós törekvés, ami szerint központosítani kellene a zöldenergia támogatási rendszerét, és ez hatással lehet a METÁR-ra is.