Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Gázár: több lesz, de hogy mennyivel…

Több előadó is megkísérelte megbecsülni az energiahordozók, különösen a földgáz jövőbeli árát a Világgazdaság című lap csütörtöki budapesti konferenciáján, és valamennyien hangsúlyozták: a takarékosság elengedhetetlen.

Jelenleg az Egyesült Államokban negyedáron kínálják a gázt a nagykereskedők az európai piachoz képest. Az árkülönbség fő oka, hogy Európában az olajárhoz viszonyítják a földgáz árát, amit a jövőben szükséges korrigálni más energiahordozók árával, illetve a hosszú távú szerződési árat az azonnalival - mondta Kaderják Péter, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont vezetője.

Hegedűs Miklós, a GKI Energiakutató ügyvezető igazgatója úgy vélte, hogy miután 2020-ra az Egyesült Államok gázexportőrré válik, az árak legfeljebb az inflációval emelkednek. Kitért arra: a magyarországi gázár nem magasabb, mint az európai átlag, viszont a családok jövedelme kevesebb, ezért relatíve drága ez az energiahordozó. Az ország energiaszámlája is túl magas a teljesítőképességéhez mérten - tette hozzá. Elmondta: 2000-ben az összesített uniós GDP 9,8 százaléka volt az energia ellenértéke, ez 2030-ra várhatóan 11,7 százalékra emelkedik. Magyarországon ugyanakkor a GDP 18 százaléka volt 2000-ben, és 20,3 százalék lesz 2030-ban.

Tóth Tamás, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) főosztályvezetője arról beszélt, hogy egységesíteni kell a villamosenergia- és gázpiacot az Európai Unióban 2014-re. Emlékeztetett arra, hogy egy tavalyi irányelv évi 1,5 százalékos megtakarítást irányoz elő 2014 és 2020 között. Kitért arra is, hogy a kereslet oldali szabályozás nemzeti hatáskörben maradt. A jövő feladatának az okos mérés megteremtését nevezte.

Zarándy Tamás, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. munkatársa a magyar gazdaság egészében megvalósítható energia-megtakarítást vázolta. Elmondta: az Európai Unióban az energiahatékonyság 1998 és 2007 között 10,2 százalékkal, míg Magyarországon 18,8 százalékkal javult. A magyar adat azért ilyen impozáns, mivel leépült az energiafaló nehézipar, a helyére lépő jármű- és gépipar pedig eleve korszerű technológiával indult - jegyezte meg. Jelezte: a leggyorsabb megtérülést az elektromos rendszerek felújítása hozza magával.