Keresés űrlap

Egykulcsos megoldások egy kézből
Több ezer elektronikus aukció, árlejtés tapasztalata
Szakértőink évtizedes beszerzési tapasztalatai
Sourcing siker garancia
Benchmarking, avagy az információ hatalma
Élmény alapú közbeszerzés
Több mint 3000 ügyfél
Éves szinten 1500 beszerzési projekt
Csoportos energia beszerzések
Mérhető és kézzelfogható megtakarítások
Többszörös befektetett arányos megtérülések (ROI)

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Heti lapszemle - 13. hét

Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitásokat osztjuk meg Olvasóinkkal

 

 

 

Nagy bejelentéseket tett az Opus - Meghatározó szereplők lennének a hazai energetikai piacon

Fontos bejelntést tett ma az Opus Global, egy újabb jelentős akvizícióval folytatódik az energetikai üzletág kiépítése: a cég megvásárolja a Tigáz 50 százalékos részesedését, így a már korábban bejelentett Titász-akvizícióval együtt már jelentős szereplővé lép elő a vállalat az energetikai piacon. A bejelentés kapcsán az Opus Global vezérigazgatójával, Dzsubák Attilával beszélgettünk többi között a felvásárlás hátteréről, arról, hogy hogyan halad a Titász-tranzakció és hogy hogyan érintette a cégek a koronavírus-járvány, milyenek a kilátások a stratégiai szegmensekben. (Forrás:portfolio.hu)

Tovább a teljes cikkre...

 

A BorsodChemé lesz az Alteo leányvállalata

Vállalt kötelezettségüket teljesítik a felek azzal, hogy az Alteo tulajdonából a BorsodChemébe kerül át a BCTherm Energiatermelő és Szolgáltató Kft.  (Forrás:portfolio.hu)

Tovább a teljes cikkre...

 

Olajár-emelkedést hozott a termelésvisszafogás fokozatos feloldása

Több mint két és fél százalékkal nőtt a kőolaj ára arra a csütörtöki bejelentésre, hogy az OPEC és a szervezeten kívüli nagy olajtermelők (OPEC+) megállapodtak a tavaly jelentősen visszafogott termelésük fokozatos növeléséről a májustól számított három hónapban. (Forrás: vg.hu)

Tovább a teljes cikkre...

 

Geotermikus távhő-projekt indulhat Budapesten

A cég csütörtöki közleménye szerint együttműködési megállapodást írt alá a FŐTÁV és az izlandi Arctic Green Energy cégcsoport geotermikus távhőtermelő egységek létesítéséről. A beruházás évi 21.000 tonna CO2 kibocsátás-csökkenést eredményezhet a fővárosban. A budapesti távhőszolgáltatásban, ezáltal a főváros hőellátásában az első, nagyobb léptékű (akár 10-20 MWth kapacitású) geotermikus projekt valósulhat meg a FŐTÁV Nonprofit Zrt. és a jelentős nemzetközi geotermikus energiatermelési és projektfejlesztési portfóliót tulajdonló, izlandi gyökerekkel rendelkező Arctic Green Energy (Arctic) vállalat együttműködésével. (Forrás: vg.hu)

Tovább a teljes cikkre...

 

A napenergia nyitott új frontot az óriások gazdasági háborújában

Az elmúlt években Kína hatalmas lendülettel tört a globális tiszta energia szektor élére, különösen a napenergiával összefüggő fejlesztések terén. A Szilícium-völgy vállalatai jelentősen le is maradtak az ázsiai versenytársak mögött, azonban úgy tűnik, az amerikai startupok most új lendületet vettek. Az Origo összefoglalója szerint kiéleződhet a verseny az amerikai és a kínai cégek között a tiszta energia jövőjéért. (Forrás: vg.hu)

Tovább a teljes cikkre...